1. Liga: Pawlak został zwolniony z Chojniczanki

Mariusz Pawlak nie jest już trenerem Chojniczanki Chojnice – poinformowano na stronie internetowej „Żółto-Biało-Czerwonych”. Zarząd klubu podjął w sobotę decyzję o jego zwolnieniu.

44-latek prowadził zespół z Chojnic od czerwca 2012 roku. Wcześniej był szkoleniowcem Znicza Pruszków. Podczas kariery piłkarskiej występował m.in. w Polonii Warszawa, Lechii Gdańsk i Dyskobolii Grodzisk Mazowiecki.

– Zarząd klubu MKS Chojniczanka 1930 Chojnice podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Mariuszem Pawlakiem. W ciągu najbliższych dni zespół obejmie nowy szkoleniowiec. Zarząd klubu pragnie podziękować trenerowi za największe sukcesy w historii klubu. Za kadencji Pawlaka, Chojniczanka uzyskała awans do 1. Ligi, zajęła piąte miejsce na zapleczu Ekstraklasy i uzyskała awans do ćwierćfinału Pucharu Polski – napisano w komunikacie.

Chojniczanka zajmuje obecnie czternaste miejsce w tabeli drugiej klasy rozgrywkowej. Ma jeden punkt przewagi nad strefą barażową. Jej najbliższym rywalem będzie Chrobry Głogów.