1. Liga: Zagłębie przegrało w Bełchatowie

GKS Bełchatów przerwał serię meczów bez wygranej. „Brunatni” w ostatnim spotkaniu 25. kolejki Ekstraklasy pokonali na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 2:0. Było to dla nich pierwsze zwycięstwo od 5 marca.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Vaclav Cverna w 24. minucie meczu. 27-latek pokonał bramkarza rywali uderzeniem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Było to jego czwarte trafienie w tym sezonie.

Wynik na 2:0 ustalił w doliczonym czasie gry, Petr Zapalac. 28-letni Czech wykorzystał to, że z bramki wyszedł Wojciech Fabisiak i skierował piłkę do bramki strzałem z połowy boiska.

Dzięki wygranej GKS Bełchatów awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Zagłębie Sosnowiec ma o trzy punkty więcej i jest na piątej pozycji w lidze.

Kolejnym rywalem zespołu prowadzonego przez Rafała Ulatowskiego będzie Arka Gdynia. Zagłębie w następnej serii gier zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz.