1. liga: Rozwój lepszy od Sandecji

Rozwój Katowice wygrał przed własną publicznością z Sandecją Nowy Sącz 2:0 (1:0) w spotkaniu 17. kolejki 1. ligi.

Obie bramki w tym meczu zdobył Adam Czerkas. 31-letni napastnik po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 36. minucie, a drugie trafienie dołożył chwilę po wznowieniu gry po przerwie.

Rozwój wygrał swoje piąte spotkanie w tym sezonie i aktualnie zajmuje 16. miejsce w tabeli 1. ligi. Katowiczanie mają na swoim koncie 17 punktów, z kolei Sandecja wywalczyła do tej pory cztery „oczka” więcej i znajduje się na dziesiątej pozycji.

Piłkarze prowadzeni przez Mirosława Smyłę w następnej kolejce zagrają z Olimpią Grudziądz. Natomiast podopieczni Roberta Kasperczyka zmierzą się z Bytovią Bytów.