1. liga: Stomil Olsztyn pokonał Chrobrego Głogów

Stomil Olsztyn pokonał na własnym stadionie w ramach 9. kolejki pierwszej ligi Chrobrego Głogów 2:1 (1:1). Decydującego o zwycięstwie gospodarzy gola zdobył na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Grzegorz Lech.

Na prowadzenie przyjezdnych w 19. minucie rywalizacji wyprowadził Damian Byrtek, który na gola strzałem głową zamienił świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Na odpowiedź Stomilu Olsztyn nie trzeba było jednak długo czekać, bowiem już sześć minut później podopieczni Mirosława Jabłonskiego doprowadzili do wyrównania.

Na listę strzelców wpisał się Irakli Meskhia. Młody Ukrainiec pewnym płaskim strzałem z jedenastu metrów pokonał Karola Szymańskiego, dla którego był to piąty występ w bieżącym sezonie.

W ostatecznym rozrachunku zwycięstwo biało-niebieskim zapewnił Grzegorz Lech, który chwilę później obejrzał czerwoną kartkę za obraźliwe gesty. Doświadczony napastnik na gola bez najmniejszych problemów zamienił drugi rzut karny podyktowany w tym spotkaniu przez arbitra.

Stomil Olsztyn po ośmiu seriach gier jest liderem ligi. Z kolei Chrobry Głogów plasuje się na piątej lokacie.