1. liga: Termalica w Ekstraklasie!

Termalica Bruk-Bet Nieciecza wygrała przed własną publicznością 2:0 z Pogonią Siedlce w spotkaniu 33. kolejki 1. ligi. Wynik ten oznacza, że niecieczanie pewni są już awansu do Ekstraklasy.

Cztery punkty przewagi nad trzecią Wisłą Płock dały Termalice dużo pewności siebie i od początku spotkania z Pogonią to gospodarze przeważali. Kilka minut przed przerwą do siatki rywali trafił Drozdowicz i upragniony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej był na wyciągnięcie ręki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a Drozdowicz podwyższył prowadzenie Termalici, dzięki czemu znalazł się na drugiej lokacie w tabeli strzelców 1. ligi. Wynik już się nie zmienił i niecieczanie mogli świętować historyczny awans do Ekstraklasy.

W innym interesującym, sobotnim spotkaniu Sandecja Nowy Sącz zremisowała na własnym terenie 1:1 z Dolcanem Ząbki. Gole strzelali w tym meczu Tarnowski i Szarek. Wynik ten dał nowosądeczanom utrzymanie w 1. lidze. Z zapleczem Ekstraklasy żegnają się za to Flota Świnoujście, Widzew Łódź oraz Pogoń Siedlce. GKS Tychy zagra w barażach.