1. liga: Zagłębie remisuje z Termaliką w ostatniej kolejce sezonu

Zagłębie Lubin zremisowało na własnym terenie 1:1 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza w 34. kolejce 1. ligi. Zarówno gospodarze, jak i goście już wcześniej zapewnili sobie awans do Ekstraklasy.

W starciu przyszłych beniaminków odrobinę lepiej wypadli goście, którzy objęli prowadzenie po 32 minutach gry dzięki bramce Plevy. Lubinianie ambitnie walczyli o wyrównanie, szczególnie w drugiej połowie i ich wysiłki przyniosły skutek w doliczonym czasie gry. Autorem gola został…

Wynik ten nie zmienił kolejności w tabeli 1. ligi. Zagłębie wygrywa rozgrywki z czterema punktami przewagi nad Termaliką.

W innych sobotnich meczach swoje spotkania wygrały ekipy Wisły Płock, Chrobrego Głogów, czy Dolcana Ząbki. Do 2. ligi spadają Widzew Łódź, Flota Świnoujście oraz Pogoń Siedlce. W barażach zagra GKS Tychy.