1. liga: Trzynaste zwycięstwo Wisły Płock

Wisła Płock wygrała przed własną publicznością z MKS-em Kluczbork 3:0 (2:0) w sobotnim meczu 20. kolejki piłkarskiej 1. ligi.

Kibice zgromadzeni na trybunach Stadionu im. Kazimierza Górskiego na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 15. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Damian Piotrowski, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Gospodarze podwyższyli tuż przed przerwą, a piłkę do siatki rywali wpakował Mikołaj Lebedyński. Po zmianie stron trzeciego gola dla miejscowych zdobył Arkadiusz Reca.

Wisła Płock zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi. „Nafciarze” mają na swoim koncie 40 punktów, z kolei MKS Kluczbork zdobył do tej pory 21 „oczek” i znajduje się na trzynastej pozycji.