1. Liga: Wysokie zwycięstwo Miedzi

Miedź Legnica pokonała na własnym stadionie MKS Kluczobrk 4:1 w spotkaniu dziewiątej kolejki 1. Ligi. Dzięki wygranej, zawodnicy Ryszarda Tarasiewicza wydostali się ze strefy spadkowej.

Pierwszego gola gospodarze zdobyli już w trzeciej minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę skierował do bramki głową Grzegorz Bartczak. Od 37. minuty spotkania było 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marquitos, dla którego był to debiut w 1.Lidze. Były zawodnik Villarrealu wcześniej zaliczył asystę.

Goście przez ostatni kwadrans grali w dziesiątkę. Czerwoną kartką za komentowanie decyzji sędziego, ukarany został Sebastian Deja. Mimo gry w osłabieniu, MKS strzelił gola. Dawida Smuga pokonał Maciej Kowalczyk. Później dwa gole zdobyli gospodarze. Trafienia zaliczyli Łukasz Garguła i Tadas Labukas.

Dzięki wygranej Miedź awansowała na dwunaste miejsce w tabeli. Zawodnicy z Kluczborka zajmują piętnastą pozycję w lidze.

W innych sobotnich spotkaniach Sandencja Nowy Sącz zremisowała 3:3 z Zagłębiem Sosnowiec, a Olimpia Grudziądz pokonała GKS Katowice 1:0. Wcześniej Rozwój Katowice wygrał 2:1 z Wisłą Płock.