1. Liga: Niespodzianka w Katowicach

Rozwój Katowice odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością. Piłkarze Marka Smyły w meczu dziewiątej kolejki 1. Ligi pokonali wicelidera, Wisłę Płock 2:1.

Pierwszego gola gospodarze strzelili w 13. minucie meczu. Rzut karny podyktowany po faulu Maksymiliana Rogalskiego wykorzystał Łukasz Winiarczyk. Dwie minuty przed przerwą swoją drugą żółtą kartkę obejrzał Wojciech Łuczak i goście musieli grać w dziesiątkę. To wykorzystali piłkarze Rozwoju, którzy podwyższyli na 2:0. Trafienie zaliczył Patryk Kun. Kwadrans przed zakończeniem podstawowego czasu gry, wynik na 2:1 ustalił Mikołaj Lebedyński. W 88. minucie meczu, czerwoną kartkę obejrzał obrońca katowickiego klubu, Robert Menzel.

Dzięki wygranej Rozwój nie jest zajmuje już ostatniego miejsca w tabeli. Drużyna z Katowic ma o dwa punkty więcej od Olimpii Grudziądz. „Nafciarze” po porażce zajmują drugie miejsce w tabeli. Gdyby wygrali, mogliby zostać liderem.

Dzisiaj w drugiej klasie rozgrywkowej odbędą się jeszcze dwa spotkania. Miedź Legnica zmierzy się z MKS-em Kluczbork, a Sandencja Nowy Sącz zagra z GKS-em Katowiece.