1. Liga: Zagłębie bliżej awansu

Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie GKS Tychy 2:0 w meczu 30. kolejki 1. Ligi. Dzięki wygranej piłkarze Piotra Stokowca zwiększyli swoją przewagę nad drugą w tabeli Wisłą Płock do sześciu punktów. Od zajmującej trzecią pozycję Termaliki, „Miedziowi” mają o siedem punktów więcej.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Woźniak, pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Wynik meczu ustalił na 2:0 w doliczonym czasie gry, Michal Papadopulos. Goście przez ostatni kwadrans grali w dziesiątkę. Za drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został Artur Gieraga.

Dla piłkarzy z Lubina to piąte zwycięstwo z rzędu. W następnych seriach gier, rywalami Zagłębia będą Arka Gdynia, Widzew Łódź, Miedź Legnica i Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Po wycofaniu się z rozgrywek przez Flotę Świnoujście, GKS Tychy znajduje się w strefie barażowej. Ma pięć punktów straty do Chrobrego Głogów i Sandencji Nowy Sącz.