1. liga: Zawisza wygrał w Kluczborku, Wigry pokonały Rozwój

MKS Kluczbork przegrał u siebie z Zawiszą Bydgoszcz 0:1 (0:0), a Rozwój Katowice przegrał przed własną publicznością z Wigrami Suwałki 1:3 (1:1) w pierwszych sobotnich meczach 19. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi.

Na Górnym Śląsku lepiej rozpoczęli spotkanie zawodnicy beniaminka, bowiem dziewięć minut przed przerwą prowadzenie uzyskał Bartosz Jaroszek. Tuż przed zejściem do szatni wyrównał jednak Łukasz Hanzel, a po zmianie stron trafiali już tylko przyjezdni.

Najpierw uczynił to Kamil Adamek, a szóste zwycięstwo w sezonie przypieczętował Łukasz Moneta. Dzięki niemu ekipa z Suwałk awansowała na czternastą pozycję w tabeli. Rozwój doznał drugiej z rzędu, a zarazem dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i jest przedostatni w klasyfikacji.

Na szóste miejsce po ósmym zwycięstwie w sezonie awansował Zawisza. Bydgoszczanie trzy punkty w Kluczborku zawdzięczają celnemu strzałowi Szymona Lewickiego w doliczonym już czasie gry. MKS po ósmej porażce w bieżących rozgrywkach pozostał na trzynastej pozycji.