1. Liga: Zwycięstwo Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec pokonało u siebie GKS Katowice 2:1 w meczu dziewiętnastej kolejki 1. Ligi. Dla gospodarzy było to czwarte z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością.

Pierwszy gol padł w 83. minucie gry. Trafienie dla GKS-u zaliczył Povilas Leimonas, który zaskoczył Wojciecha Fabisiaka strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Rafała Pietrzaka. Chwilę później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Michał Fidziukiewicz. Ten sam zawodnik w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, ustalił wynik spotkania na 2:1, strzelając swojego siódmego gola w tym sezonie.

Dzięki wygranej, Zagłębie Sosnowiec zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma cztery punkty straty do Wisły Płock. GKS Katowice jest na ósmej pozycji w lidze.

Klub z Sosnowca w bieżącym rok rozegra jeszcze jeden mecz. Piłkarze Artura Derbina zmierzą się na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz w zaległym spotkaniu 17. kolejki 1. Ligi.