El. LE: Przegrany Śląsk dołącza do Jagiellonii

Piłkarze Śląska Wrocław przegrali w rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europy z IFK Goeteborg 2:0. Bramki na wagę awansu dla szwedzkiego zespołu strzelili Gustav Engvall oraz Mikael Boman.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando gospodarzy tego spotkania. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego nie byli w stanie przedrzeć się przez obronę IFK i ich bramce zagrażali jedynie strzałami z dystansu. Najbliżej strzelenia gola był Tomasz Hołota, ale jego mocne uderzenie obronił John Alvbage.

Po wznowieniu gry w dalszym ciągu przeważała szwedzka drużyna. Ich starania przyniosły pozytywny rezultat w 55 minucie, kiedy Gustav Engvall w sytuacji sam na sam z Mariuszem Pawełkiem dał prowadzenie IFK.

Drugi gol padł zaledwie 240 sekund później. Błąd popełnił bramkarz Śląska, który wychodząc z bramki minął się z piłką i pozostawił na czystej pozycji Mikaela Bomana, a ten z łatwością podwyższył rezultat spotkania na 2:0.

Wrocławianom wyraźnie brakowało pomysłu na grę, a gdy dochodzili do okazji strzeleckim to je marnowali. Najlepszą zaprzepaścił Jacek Kiełb, który z bliskiej odległości nie trafił nawet w światło bramki gospodarzy.