2. Bundesliga: Ważna wygrana Unionu, występ Gikiewicza

Union Berlin wygrał u siebie z 1. FC Magdeburg 3:0 (2:0) w meczu 33. kolejki 2. Bundesligi. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Rafał Gikiewicz.

Stołeczna drużyna losy spotkania rozstrzygnęła już w pierwszej połowie. W 8. minucie na listę strzelców wpisał się Grischa Promel, który trafił głową z kilku metrów.

W 31. minucie bramkę na 2:0 zdobył Sebastian Polter strzałem z pięciu metrów. Ten sam zawodnik w siódmej minucie doliczonego czasu gry ustalił rezultat na 3:0.

Całe spotkanie w bramce ekipy ze stolicy Niemiec rozegrał Rafał Gikiewicz. Dla polskiego bramkarza był to 33. występ w tym sezonie.

Union w tabeli 2. Bundesligi jest trzeci z dorobkiem 56 punktów, co w tym momencie zapewnia udział w barażach o awans do Bundesligi. Do drugiego SC Paderborn traci tylko jeden punkt.

Szanse na powrót do Bundesligi ograniczyli sobie zawodnicy Hamburgera SV po wysokiej przegranej z SC Paderborn 1:4.

* * * * * *
Wyniki meczów 33. kolejki 2. Bundesligi:

Erzgebirge Aue – SpVgg Greuther Furth 1:1 (0:0)
Bramki: Hochscheidt 20 – Green 16.

MSV Duisburg – 1. FC Heidenheim 3:4 (1:2)
Bramki: Stoppelkamp 33, Bomheuer 51, Daschner 80 – Glatzel 27, Thomall 37, Bomheuer 58-samobójcza, Dorsch 82.

FC Koeln – SSV Jahn Regensburg 3:5 (0:3)
Bramki: Hector 65, 73, Modeste 76 – Czichos 7-samobójcza, Adamyan 34, 68, Al Ghaddioui 45+5, Fohrenbach 90+1.

FC Ingolstadt 04 – SV Darmstadt 3:0 (2:0)
Bramki: Kittel 21, Lezcano 45, Kutschke 55.

Holstein Kiel – Dynamo Drezno 3:0 (1:0)
Bramki: Lee Jae-Sung 19, Meffert 69, Wahl 77.

SC Paderborn – Hamburger SV 4:1 (1:0)
Bramki: Vasiliadis 25, 46, Antwi-Adjej 81, 86 – Van Drongelen 71.

SV Sandhausen – Arminia Bielefeld 0:3 (0:2)
Bramki: Klos 15, Yabo 42, Voglsammer 71.