Premier League: Manchester City mistrzem Anglii

Manchester City wygrał na wyjeździe z Brighton & Hove Albion 4:1 (2:1) w meczu 38. kolejki Premier League. „The Citizens” obronili tytuł mistrzowski.

Przed ostatnią serią spotkań w niesamowitym wyścigu o mistrzostwo uczestniczyły dwie drużyny. Manchester City miał punkt przewagi nad Liverpoolem FC.

„The Citizens” na Amex Stadium przegrywali od 27. minuty kiedy gola strzelił Glenn Murray, który oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Goście odpowiedzieli natychmiast, bo już 60 sekund później Sergio Aguero wykorzystał sytuację sam na sam. W 38. minucie bramkę głową zdobył Aymeric Laporte i zespół z Manchesteru prowadził 2:1.

W drugiej połowie podopieczni Josepa Guardioli przypieczętowali mistrzostwo Anglii jeszcze dwoma golami. Najpierw Riyad Mahrez uderzył mocno i celnie sprzed pola karnego.

W 72. minucie wynik spotkania na 4:1 dla gości ustalił pięknym strzałem z rzutu wolnego Ilkay Gundogan.

Swoje spotkanie wygrał także liczący się w walce o tytuł Liverpool FC. „The Reds” pokonali u siebie Wolverhampton Wanderers 2:0 po dwóch bramkach Sadio Mane.

Mistrzem Anglii został Manchester City, który skończył rozgrywki z dorobkiem 98 punktów. Dla „The Citizens” to drugi tytuł z rzędu i szósty w historii.

Wicemistrzem Anglii został Liverpool FC, mając na koncie 97 punktów.

* * * * * *
Wyniki meczów 38. kolejki Premier League:

Brighton & Hove Albion – Manchester City 1:4 (1:2)
Bramki: Murray 27 – Aguero 28, Laporte 38, Mahrez 63, Guendogan 72.

Burnely FC – Arsenal FC 1:2 (0:0)
Bramki: Barnes 65 – Aubameyang 52, 63.

Crystal Palace – AFC Bournemouth 5:3 (3:1)
Bramki: Batshuayi 24, 32, Simpson 37-samobójcza, van Aannholt 65, Townsend 80 – Lerma 45, Ibe 56, King 73.

Fulham FC – Newcastle United 0:4 (0:2)
Bramki Shelvey 9, Perez 11, Schar 61, Rondon 90+1.

Leicester City – Chelsea FC 0:0

Liverpool FC – Wolverhampton Wanderers 2:0 (1:0)
Bramki: Mane 17, 82.

Manchester United – Cardiff City 0:2 (0:1)
Bramki: Mendez-Laing 23, 54.

Southampton FC – Huddersfield Town 1:1 (1:0)
Bramki: Redmond 41 – Pritchard 55.

Tottenham Hotspur – Everton FC 2:2 (1:0)