A-League: Drugie zwycięstwo Mariners

Piłkarze Central Coast Mariners wygrali przed własną publicznością z Wellington Phoenix 3:1 (2:0) w meczu 13. kolejki australijskiej A-League. Tym samym, podopieczni Tony’ego Walmsley’a odnieśli swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Kibice zgromadzeni na Bluetongue Stadium na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 27. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Fabio Ferreira, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Niespełna 180 sekund później prowadzenie gospodarzy podwyższył Mitch Austin, a asystował mu Roy O’Donovan.

W 67. minucie kontaktowego gola dla gości zdobył Blake Powell. Chwilę później trzecią bramkę dla miejscowych strzelił Michael Neill, który tym samym ustalił wynik rywalizacji.

Piłkarze Mariners zajmują aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli A-League. Podopieczni Tony’ego Walmsley’a mają na swoim koncie osiem punktów, z kolei Wellington Phoenix zdobył do tej pory siedem „oczek” więcej i znajduje się na szóstej pozycji.