Agent Toure: Nas nie obchodzą pieniądze

Trwają rozmowy w sprawie przyszłości Yayi Toure w Manchesterze City. Według agenta Iworyjczyka, Dimitrija Seluka, pomocnik The Citizens ma kilka ofert z innych klubów i wcale nie musi zostać na Etihad.

Toure jest jednym z najważniejszych zawodników drużyny prowadzonej przez Manuela Pellegriniego w obecnym sezonie, ale jego obowiązujący do 2017 roku kontrakt nie został jak dotąd przedłużony.

„Otrzymaliśmy różne oferty dla Yayi, ale musimy najpierw porozmawiać z Manchesterem City. Ludzie myślą, że Toure zostanie ze względu na pieniądze, ale nas one nie obchodzą. Jeśli City go nie chce – nie ma problemu” – zapewnił Seluk w rozmowie ze Sky Sports.

„Chcę, by ktoś powiedział, że chciałby, aby Yaya został na Etihad. On jest legendą tego klubu. Wszyscy kibice go uwielbiają, pomógł im tworzyć historię” – przekonywał agent.

Yaya Toure występuje w Manchesterze City od lata 2010 roku. Od tamtej pory rozegrał w błękitnej koszulce łącznie 217 meczów, w których zanotował 62 gole i 38 asyst. Jest wyceniany na około 28 milionów euro.