„Ancelotti mógłby wrócić do Milanu”

Zamieszanie związane z nieznaną przyszłością Carlo Ancelottiego w Realu Madryt zapoczątkowało we włoskich mediach spekulacje na temat powrotu szkoleniowca do Milanu.

Zakończenie sezonu bez ani jednego trofeum na koncie „Królewskich” to mocna podstawa do zwolnienia Włocha. Choć sam zainteresowany twierdzi, że jest pewny swej pozycji, to jego los zostanie ostatecznie przesądzony dopiero w najbliższych dniach.

Z uwagą całą sytuację obserwuje Milan, który ma za sobą fatalny sezon w Serie A i zajmuje miejsce w połowie tabeli. Z zadaniem prowadzenia „Rossonerich” wyraźnie nie poradził sobie Pippo Inzaghi, mediolańscy kibice z pewnością marzą o powrocie Ancelottiego na San Siro.

„Taki powrót zależy w tym momencie tylko i wyłącznie od Realu Madryt. Jeśli zakończą współpracę z Ancelottim, mógłby przyjść do nas” – powiedział w rozmowie z „Napolitv” Silvio Berlusconi, właściciel Milanu.

Carlo Ancelotti był szkoleniowcem Milanu w latach 2001-2009. Razem z ekipą „Rossonerich” świętował Puchar oraz mistrzostwo Włoch, dwukrotnie wygrywał też Ligę Mistrzów. Jego kontrakt z Realem Madryt obowiązuje do czerwca 2016 roku.