Angel Di Maria nie zagra już na mundialu !

W sobotnim spotkaniu ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata, reprezentacja Argentyny pokonała Belgię 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa i awansu do strefy medalowej zdobył Gonzalo Higuain. W półfinale Albicelestes zmierzą się z lepszym z pary Holandia-Kostaryka.

Największym pechowcem tego pojedynku okazał się Angel Di Maria, który z powodu kontuzji musiał przedwcześnie opuścić boisko. Jak wykazały wstępne badania, gwiazdor Realu Madryt doznał urazu mięśnia prawej nogi i nie wystąpi już na mistrzostwach świata.

Di Maria nabawił się kontuzji w pierwszej połowie spotkania – w 33. minucie zastąpił go Enzo Perez. Pomocnik Realu Madryt nie zagra w półfinałowym meczu z Holandią oraz kolejnym spotkaniu, którego wagę Argentyńczycy poznają w zależności od wyniku starcia z „Oranje”.

Przypomnijmy, że reprezentant Argentyny zdobył jednego gola w pięciu występach na tegorocznym mundialu.