AS Roma finalizuje transfer Gersona

AS Roma już wkrótce wzmocni swój skład kolejnym młodym zawodnikiem. Według najnowszych informacji „La Gazzetta dello Sport” rzymski klub już wkrótce sfinalizuje transfer 18-letniego Gersona z Fluminese.

Spekuluje się, iż Giallorossi zapłacą za niezwykle utalentowanego pomocnika, który od początku swojej kariery jest związany z ekipą z Estadio Jornalista Mario Filho i coraz częściej porównywany jest do gwiazdora Juventusu Paula Pogby, aż 18 milionów euro.

Oprócz AS Romy chęć zakontraktowania Gersona Santosa da Silvy, bo tak naprawdę nazywa się młody pomocnik, wyrażają również przedstawiciele Juventusu Turyn oraz FC Barcelony, która wykupiła nawet za nieco ponad trzy miliony prawo pierwokupu zawodnika.

W efekcie Duma Katalonii ma dwa dni na wyrównanie oferty ze strony włoskiego klubu. Jeżeli tego nie zrobi to Brazylijczyk będzie mógł bez najmniejszych problemów udać się do Rzymu i podpisać długoterminowy kontrakt z AS Romą.

Reprezentant brazylijskich młodzieżówek w sezonie 2014/2015 rozegrał w barwach Fluminese, które po szesnastu kolejkach plasuje się na trzecim miejscu w lidze, jak do tej pory 14 meczów. Zaliczył w nich trzy asysty.