Rudi Garcia zadowolony z debiutu Wojciecha Szczęsnego

Szkoleniowiec AS Romy, Rudi Garcia przyznał tuż po meczu kontrolnym ze Sportingiem Lizbona, iż jest bardzo zadowolony z debiutu w barwach rzymskiego klubu Wojciecha Szczęsnego.

W ostatecznym rozrachunku Giallorossi przegrali z portugalskim zespołem 2:0 (0:0). Bramki dla ekipy z Estadio Jose Alvalade strzelili Islam Slimani oraz 21-letni Portuczalczyk Carlos Mane. Wypożyczony na rok z londyńskiego Arsenalu reprezentant Polski zameldował się na placu gry tuż po zmianie stron.

– Bardzo podobała mi się postawa Wojciecha Szczęsnego, który jak wiemy wszyscy ma pomóc nam w komunikacji i przesuwaniu się obrońców w linii – stwierdził Rudi Garcia, cytowany przez “Football Italia”.

– Pokazał się on z bardzo dobrej strony w dwóch, czy też nawet trzech sytuacjach. Niestety przy straconych bramkach nie miał nic do powiedzenia – kontynuował.

– Nie mogę nie wspomnieć również o postawie Morgana De Sanctisa, który w pierwszych czterdziestu pięciu minutach także zagrał wybornie – zaznaczył.

– Jako klub jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż w naszej kadrze jest dwóch świetnych bramkarzy. Wszystkie wielkie europejskie drużyny mają w swoim składzie dwóch bardzo dobrych golkiperów. My, od momentu przyjścia do nas Wojtka Szczęsnego mamy tę pozycję solidnie obsadzoną – dodał.