Aurier: Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku

Dzięki potknięciu Lyonu z Caen w ubiegłym tygodniu, PSG brakuje już tylko punktu do zdobycia trzeciego z rzędu tytułu mistrza Francji. „Wszyscy są skoncentrowani” – zapewnił zawodnik paryżan, Serge Aurier, cytowany przez oficjalny serwis internetowy francuskiego klubu.

Wicelider z Lyonu niespodziewanie przegrał z Caen aż 3:0 i na dwie kolejki przed końcem sezonu ma sześć oczek straty do PSG. Szanse na tytuł dla OL są już tylko iluzoryczne. Podopieczni Laurenta Blanca mogą zapewnić sobie mistrzostwo Francji już w najbliższą w sobotę, w wyjazdowym meczu z Montpellier. Wystarczy, że nie przegrają.

„Wszyscy są bardzo skoncentrowani na tym, co mają zrobić w tych ostatnich meczach sezonu. Zespół wie, jak ważny jest dla nas ten tytuł, wszyscy zgodnie zmierzamy w tym samym kierunku. Jest idealnie i musimy dalej tak grać” – podkreślił Aurier.

PSG ma na swym koncie kapitalną serię siedmiu z rzędu zwycięstw. W ostatnich czterech spotkaniach paryżanie strzelili aż 17 bramek. Starcie z Montpellier zaplanowano na najbliższą sobotę o godzinie 21.