Baraże Euro 2016: Szwedzi pokonali Duńczyków

Reprezentacja Szwecji wygrała na własnym stadionie z Danią 2:1 (1:0) w pierwszym meczu barażowym eliminacji Euro 2016. Rewanż zostanie rozegrany 17 listopada w Kopenhadze.

Gospodarze swojego pierwszego gola w tym spotkaniu strzelili tuż przed przerwą. W 45. minucie gry na listów wpisał się Emil Forsberg. 24-letni napastnik wykorzystał dokładne podanie ze skrzydła od Mikaela Lustiga i precyzyjnym strzałem prawą nogą pokonał stojącego w bramce gości Kaspera Schmeichela.

Niespełna pięć minut po zmianie stron, Szwedzi podwyższyli prowadzenie. W polu karnym faulowany był Forsberg, a „jedenastkę” na gola zamienił Zlatan Ibrahimović.

W końcowym fragmencie rywalizacji Duńczycy zmniejszyli straty i ustalili rezultat meczu. Po rzucie rożnym, Simon Poulsen przedłużył dogranie, a piłkę do siatki Andreasa Isakssona z najbliższej odległości skierował Nicolai Jorgensen.