Baraże Euro 2016: Ukraina wygrała we Lwowie

Reprezentacja Ukrainy pokonała na stadionie we Lwowie Słowenię 2:0 w pierwszym meczu baraży, których stawką jest awans do mistrzostw Europy. Rewanż rozegrany zostanie we wtorek w Mariborze.

Pierwszego gola gospodarze strzelili w 23. minucie spotkania. Andrij Jarmołenko w polu karnym Słowenii minął zwodem dwóch rywali, a później zaskoczył Samira Handanovicia uderzeniem w długi róg bramki.

Dziewięć minut po zmianie stron, wynik na 2:0 dla Ukrainy ustalił Jewhen Sełezniow. Po centrze Artema Fedeckiego, 30-letni napastnik z bliskiej odległości skierował piłkę do pustej bramki.

Dzisiaj rozegrany zostanie jeszcze jeden mecz barażowy. Dania zmierzy się na wyjeździe ze Szwecją. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:45.