Bundesliga: Bayern rozgromił Fortunę, dwa gole Lewandowskiego

Bayern Monachium rozgromił przed własną publicznością Fortunę Duesseldorf 5:0 (3:0) w sobotnim meczu 29. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.

Na Allianz Arena gospodarze objęli prowadzenie po kwadransie gry, kiedy piłkę niefortunnie skierował do własnej bramki Mathias Jorgensen. Szesnaście minut przed przerwą podwyższył uderzeniem głową Francuz Benjamin Pavard.

Kolejne dwie bramki strzelił Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski najpierw wykończył w polu karnym koronkową akcję i dogranie od Thomasa Muellera, a następnie popisał się efektownym uderzeniem piętą z kilku metrów. Wynik ustalił po indywidualnej akcji w polu karnym gości Kanadyjczyk Alphonso Davies.

Dzięki tej wygranej ekipa z Bawarii umocniła się na pozycji lidera tabeli, zwiększając do dziesięciu punktów przewagę nad Borussią Dortmund. Fortuna doznała natomiast czternastej porażki w bieżącym sezonie i pozostała na szesnastej lokacie w klasyfikacji.