Bundesliga: Fortuna rozbiła Schalke, dwa gole Kownackiego

Fortuna Dusseldorf wygrała na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0 w meczu 24. kolejki Bundesligi. Dwa gole dla gości strzelił Dawid Kownacki.

W pierwszej połowie na Veltins Arena padła jedna bramka. Jej autorem był Dodi Lukebakio, który wykorzystał rzut karny. Dla Belga to dziewiąte ósme trafienie w tym sezonie.

Po przerwie prowadzenie podwyższył Dawid Kownacki. Polak pewnie wykorzystał sytuację sam na sam.

W 68. minucie było już 3:0 dla gości po golu Benito Ramana, który trafił po raz siódmy w rozgrywkach. Oddał skuteczny strzał w długi róg z pola karnego.

Sześć minut przed końcem meczu po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kownacki. Tym razem napastnik dobił trafił z dziesięciu metrów.

Polak na murawie spędził 90 minut, poza dwoma golami, otrzymał też żółtą kartkę. W tym sezonie 21- latek ma w dorobku dwa ligowe trafienia