Premier League: Drużyny Polaków przegrały z zespołami z Manchesteru

Manchester United wygrał u siebie z Southampton FC 3:2, a Manchester City pokonał na wyjeździe AFC Bournemouth 1:0 w meczach 29. kolejki Premier League. Po 90 minut rozegrali Jan Bednarek w barwach „Świętych” oraz Artur Boruc w zespole „Wisienek”.

Sporo emocji i zwrotów akcji dostarczył mecz na Old Trafford. Do przerwy po golu Yanna Valery’ego prowadzili goście. W drugiej połowie „Czerwone Diabły” w ciągu sześciu minut wygrywały 2:1. Najpierw na listę strzelców wpisał się Andreas Pereira, a potem Romelu Lukaku.

W 75. minucie było już 2:2 po bramce Jamesa Warda-Prowse’a. „Świeci” nie zdołali jednak utrzymać korzystnego dla nich wyniku. Pięć minut przed końcem gola na 3:2 strzelił Lukaku. W czwartej minucie doliczonego czasu gry gospodarze mieli okazję, by wygrać wyżej, ale Paul Pogba zmarnował rzut karny.

Dzięki zwycięstwu Manchester United awansował na trzecie miejsce, ma na koncie 58 punktów. Southampton jest z kolei na siedemnastej pozycji z dorobkiem 27 punktów.

W innym sobotnim meczu AFC Bournemouth przegrało u siebie z Manchesterem City 0:1. Jedynego gola dla gości strzelił Riyad Mahrez, który trafił po strzale z pola karnego.

W bramce „Wisienek” całe spotkanie rozegrał Artur Boruc. Polak miał co robić, „The Citizens” oddali łącznie siedem celnych strzałów. Jego z pola natomiast nie oddali ani jednego uderzenia.

Boruc zaliczył siódmy występ w tym sezonie.

W tabeli mistrzowie Anglii przesunęli się na pierwszą pozycję, mając w dorobku 71 punktów. Ekipa Bournemouth jest dwunasta z 34 punktami.