Bundesliga: Wysokie zwycięstwo Borussii Dortmund, grał Piszczek

Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością Hannover 96 5:1 (1:0) w sobotnim meczu 19. kolejki niemieckiej ekstraklasy.

Lider Bundesligi prowadzenie objął w 24. minucie po golu Achrafa Hakimiego, który trafił do siatki po uderzeniu z linii pola karnego. Dla Marokańczyka to trzeci gol w tym sezonie.

Kolejne bramki gospodarze zdobywali po przerwie, tym samym potwierdzili, że są najskuteczniejszym zespołem w drugich połowach w całej lidze. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Marco Rues, trafiając do pustej bramki po zagraniu Hakimiego.

Po 120 sekundach było już 3:0, a drugiego gola w rozgrywkach strzelił Mario Gotze. Niemiecki pomocnik uderzył skutecznie z pola karnego, wykańczając akcję Jadona Sancho.

Bramkę na 4:0 zdobył w 67. minucie Raphael Guerreiro. Dla portugalskiego obrońcy to premierowe trafienie w tym sezonie. Zwycięstwo gospodarzy już w doliczonym czasie gry przypieczętował Axel Witsel, który zapisał na swoim koncie trafienie na 5:1.

Jedynego gola dla przyjezdnych strzelił natomiast w 87. minucie Marvin Bakalorz.

Mecz w wyjściowej jedenastce zespołu z Zagłębia Ruhry rozegrał Łukasz Piszczek, który przebywał na boisku do 71. minuty i został zmieniony przez Marcela Schmelzera. Był to 16. występ Polaka w Bundeslidze w tym sezonie.

Podopieczni Luciena Favre wygrali 15. ligowy mecz w tym sezonie, mają na koncie 48 punktów i wciąż są liderem rozgrywek. Zespół prowadzony przez Andre Breitenreitera z dorobkiem 11 „oczek” zajmują przedostatnią, 19. pozycję.

* * * * * *
Wyniki sobotnich meczów 19. kolejki Bundesligi (godz. 15:30):

Borussia Dortmund – Hannower 96 5:1 (1:0)
Bramki: Hakimi 24, Reus 60, Gotze 62, Guerreiro 67, Witsel 90+1 – Bakalorz 87.

SC Freiburg – TSG 1899 Hoffenheim 2:4 (1:1)
Bramki: Holer 42, Niederlechner 77 – Joelinton 19, Kramarić 59-karny, 72, Demirbay 85.

FSV Mainz 05 – FC Nurnberg 2:1 (1:1)
Bramka: Brosinski 13-karny, Quaison 73 – Margreitter 44.

Borussia Monchengladbach – FC Augsburg 2:0 (0:0)
Bramka: Wendt 78, Herrmann 90+3.

VfL Wolfsburg – Bayer 04 Leverkusen 0:3 (0:1)
Bramki: Havertz 45-karny, Volland 62, Brandt 88.