Bundesliga: Wygrana Stuttgartu

VFB Stuttgart pokonało na własnym stadionie FSV Mainz 2:0 w meczu 32. kolejki Bundesligi. Dla piłkarzy Huuba Stevensa to pierwsza wygrana po trzech meczach bez zwycięstwa.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Daniel Didavi w 66. minucie gry, po asyście Sery’a Die. Wynik spotkania ustalił Filip Kostić w 79. minucie meczu. Dla serbskiego napastnika było to trzecie trafienie w tym sezonie w lidze.

VFB Stuttgart, mimo zwycięstwa wciąż jest na ostatniej pozycji w tabeli. Do bezpiecznej strefy traci jeden punkt. Mainz jest na jedenastej pozycji w lidze. Ma sześć punktów przewagi nad strefą barażową i spadkową.

W następnej kolejce Stuttgart zmierzy się u siebie z HSV Hamburg, które również walczy o utrzymanie w lidze. Piłkarze Bruno Labbadii mają o jeden punkt więcej od graczy Stevensa. Rywalem Mainz, będzie FC. Koeln.