Bundesliga: Rudy nie zagra w trzech meczach

Pomocnik TSG 1899 Hoffenheim, Sebastian Rudy nie będzie mógł wystąpić w trzech najbliższych spotkaniach – poinformowano na stronie internetowej niemieckiego klubu. 26-latek został zawieszony za czerwoną kartkę, którą obejrzał podczas niedzielnego meczu z Borussią Dortmund.

Środkowy pomocnik został usunięty z boiska w 58. minucie gry. Była to kara faul na Pierre Emericku Aubameyangu, który wyprowadzał kontratak gospodarzy. Spotkanie zakończyło się porażką Hoffenheim 1:3. Jedynego gola dla gości zdobył w pierwszej połowie meczu Rudy.

Z powodu zawieszenia reprezentant Niemiec nie będzie mógł zagrać w spotkaniach z Augsburgiem, VfB Stuttgart i Wolfsburgiem. Na boisko powróci najwcześniej 19 marca, gdy jego drużyna będzie mierzyła się z Hamburgerem SV.

W bieżącym sezonie Rudy rozegrał 17 meczów w Bundeslidze. Na listę strzelców wpisał się dwa razy.