Bundesliga: Wyjazdowe zwycięstwo Borussii Dortmund

W meczu inaugurującym 9. kolejkę Bundesligi Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z FSV Mainz 2:0. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gości przesiedział Łukasz Piszczek.

Kibice zgromadzeni na Coface Arena na pierwszej trafienie musieli czekać do 18. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Marco Reus, któremu asystował Pierre-Emerick Aubameyang.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie sędzia podyktował rzut karny dla gości po faulu Niko Bungerta. Do piłki podszedł strzelec pierwszego gola, ale jego uderzenie skutecznie wybronił Loris Karius. W końcówce spotkania wynik ustalił Henrich Mchitarjan. Ormianin minął bramkarza gospodarzy i wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Dzięki wygranej zawodnicy z Dortmundu umocnili się na drugiej pozycji w tabeli Bundesligi, a na swoim koncie posiadają 20 punktów. Z kolei piłkarze prowadzeni przez Martina Schmidta z 12 „oczkami” znajdują się aktualnie na dziewiątej lokacie.