Casillas: Na każdego przychodzi pora i nie jestem wyjątkiem

Iker Casillas po towarzyskim meczu z Rumunią ma już na swoim koncie 166 występów w kadrze reprezentacji Hiszpanii. Były golkiper Realu Madryt, a obecnie FC Porto, niebawem zakończy swoją przygodę z „La Furia Roja”.

Zbliżający się turniej Euro 2016 prawdopodobnie będzie ostatnim rangi mistrzowskiej w karierze dwukrotnego czempiona Starego Kontynentu i triumfatora mundialu MŚ 2010.

– Moment, w którym zakończę grę w kadrze, zbliża się coraz bardziej. Na każdego przychodzi pora i nie jestem wyjątkiem w tym względzie – podkreślił Casillas w rozmowie z dziennikiem „Marca”.

– Nie wiem, czy akurat ten rok będzie moim ostatnim z reprezentacją, więc staram się cieszyć każdym dniem zgrupowania. Tylko o tym myślę. Mam za sobą zarówno udane, jak i złe lata w karierze, ale pragnę pamiętać tylko o tych dobrych – zapewnił wychowanek „Królewskich”.

Hiszpania na turnieju Euro 2016 zagra w grupie D z Czechami, Chorwacją i Turcją.

– Chcemy obronić tytuł, jesteśmy przecież aktualnymi mistrzami, ale z tego powodu każda drużyna będzie chciała nas pokonać i wiemy, że nie będzie łatwo – dodał Casillas.