Championship: Wygrana Hull, gol Grosickiego

Hull City wygrało u siebie ze Stoke City 2:0 w meczu 30. kolejki Championship. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Grosicki.

„Tygrysy” pierwszego gola strzeliły tuż przed przerwą za sprawą Jarroda Bowena. W doliczonym czasie gry goście mieli doskonałą okazję do wyrównania. Sam Vokes nie wykorzystał jednak rzutu karnego.

Dla 29- letniego snajpera był to debiut w zespole Stoke, do którego trafił niedawno z Burnley FC.

Wygraną gospodarzy przypieczętował w 64. minucie Kamil Grosicki. Polak uderzył z pierwszej piłki z pola karnego po podaniu Fraizera Campbella. Dla skrzydłowego to piąte trafienie w tym sezonie. 30-latek opuścił boisko w 84. minucie.

W tabeli Championship Hull City jest dziesiąte, ma na koncie 43 punkty. Stoke City jest piętnaste z dorobkiem 38 punktów.

Przez 90 minut bramki Ipswich Town bronił Bartosz Białkowski. Zespół polskiego golkipera przegrał u siebie z Sheffiled Wednesday 0:1.

Powodów do radości nie miał też Paweł Wszołek, który zagrał od początku w barwach Queens Park Rangers przeciwko Wigan Athletic. Skrzydłowy został zmieniony w przerwie, a jego drużyna przegrała na wyjeździe 1:2.