La Liga: Derby Kraju Basków dla Realu Sociedad

Real Sociedad wygrał z Athletikiem Bilbao 2:1 (0:0) w meczu 23. kolejki La Liga. Dla gości to siódme spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie rywalizacja na Reale Seguros Stadium była ciekawsza.

Jako pierwsi gola strzelili gospodarze. Alexander Isak podał w pole karne do Portu, który przyjął piłkę i oddał pewny strzał.

Goście zdołali szybko wyrównać. Iker Muniain przejął futbolówkę w środku pola, zagrał prostopadle do Inakiego Williamsa, a ten wykończył akcję skutecznym uderzeniem w długi róg.

Wygraną ekipie z San Sebastian zapewnił Isak, który na raty z bliska pokonał Unaia Simona.

Real Sociedad awansował na szóste miejsce z dorobkiem 37 punktów. Natomiast Athletic Bilbao po siódmym meczu bez wygranej z rzędu jest dziewiąty, mając na koncie 31 punktów.

* * * * * *
Real Sociedad – Athletic Bilbao 2:1 (0:0)
Bramki: Portu 65, Isak 83 – Williams 71.

Czerwona kartka: Muniain (89, Athletic) – za faul.

Athletic Bilbao przegrał na wyjeździe z Realem Sociedad 1:2 (0:2) w sobotnim meczu 22. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.

Gospodarze dwie bramki zdobyli w pierwszej połowie spotkania. Najpierw w 16. minucie Mikel Oyarzabal przyjął piłkę po podaniu Williana Jose, minął kilku rywali i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera drużyny przeciwnej.

Następnie w 45. minucie Willian Jose dopadł do futbolówki odbitej w polu karnym i strzałem z bliskiej odległości trafił w prawy górny gór.

W 82. minucie sędzia podyktował dla Basków rzut karny, ale strzał Raula Garcii z jedenastego metra obronił Geronimo Rulli. 32-letni pomocnik zdołał jednak dopaść do odbitej piłki i wpakować ją do siatki.

Zespół „Los Leones” ma na koncie 26 punktów i zajmuje 12. miejsce w tabeli La Liga. Gracze „ErrealaTxuri-Urdin” uzbierali dotąd 30 „oczek”, co daje im aktualnie 7. pozycję.