Championship: Klub Boruca bardzo blisko awansu

AFC Bournemouth z Arturem Borucem w składzie pokonało na własnym stadionie Bolton Wanderers 3:0 w meczu 45. kolejki Championship. Przed ostatnią serią gier ,,The Cherries” mają trzy punkty przewagi nad trzecim w tabeli Middlesbrough i o 19 goli lepszy bilans bramek. W drugiej lidze angielskiej w przypadku równej liczby punktów zdobytych przez dwie drużyny, pod uwagę brana jest różnica bramek strzelonych i straconych.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Marc Pugh w 39. minucie gry. Minutę przed przerwą na 2:0 wynik podwyższył Matt Richie. Od 70. minuty spotkania goście grali w dziesiątkę. Z boiska usunięty został Dorian Dervite. Chwilę później rzut karny zmarnował Yann Kermorgant. W 78. minucie gry, trzeciego gola dla Bournemouth zdobył Callum Wilson.

W ostatniej serii spotkań klub Boruca zmierzy się na wyjeździe z Charltonem Athletic. Spotkanie rozegrane zostanie 2 maja.

Do Premier League awansują dwie najlepsze drużyny drugiej ligi angielskiej. Cztery kolejne zespoły zmierzą się ze sobą w barażach.

Artur Boruc, który jest wypożyczony do klubu z Southamptonu w bieżących rozgrywkach Championship wystąpił w 36 spotkaniach. Piętnaście razy zachował czyste konto.