Championship: Kolejna porażka Nottingham

Nottingham Forest przegrało na własnym stadionie z Brighton & Hove Albion 1:2 w meczu 41. kolejki drugiej ligi angielskiej. Dla drużyny prowadzonej przez Paula Williamsa była to czwarta porażka z rzędu.

Pierwszego gola zdobyli goście. W 27. minucie gry bramkarza rywali pokonał Lewis Dunk, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach nowego klubu. Gospodarze doprowadzili do wyrównania pięć minut po przerwie. Po asyście Henriego Lansbury’ego, bramkę zdobył Dexter Blackstock. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry. Wynik na 2:1 ustalił Steve Sidwell, któremu podawał Antony Knockaert.

Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu, Brighton & Hove Albion zajmuje trzecie miejsce w tabeli. „Mewy” mają dwa punkty straty do lidera, którym jest Burnley. Nottingham jest na 20. pozycji w lidze z przewagą dziewięciu „oczek” nad strefą spadkową.

Kolejnym rywalem Nottingham będzie Rotherham United. Brighton & Hove Albion w następnej serii gier zmierzy się z Fulham.