Charlie Adam: Byłem zaskoczony transferem Shaqiriego

Zawodnik Stoke City, Charlie Adam przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż był zaskoczony transferem Xherdana Shaqiriego. W sierpniu Szwajcar zdecydował się opuścić Inter Mediolan i przenieść na boiska Premier League.

– Jego transfer był dla mnie sporym zaskoczeniem. Myślę, że Roberto Mancini nie wykorzystał w Interze jego potencjału i Shaqiri czuł się tam sfrustrowany – powiedział Charlie Adam, cytowany przez “Sky Sports”.

– Klub był nim zainteresowany już od kilku miesięcy. W styczniu nie udało się go pozyskać, ale nasz menedżer odrobił pracę domową i włożył wiele zaangażowania w jego transfer – dodał.

– Xherdan już w pierwszych meczach pokazał, że może wnieść coś nowego do naszej drużyny. Ma wiele zalet i na boisku prezentuje bardzo wysoką jakość – zaznaczył były zawodnik Liverpoolu.

23-latek związał się ze Stoke City pięcioletnią umową. Angielski klub zapłacił za niego 12 milionów funtów. W bieżącym sezonie rozegrał jak do tej pory dwa spotkania w Barclays Premier League, w których zanotował jedną asystę.