Coventry City chce wypożyczyć Ryana Kenta

Menadżer trzecioligowego Coventry City, Tony Mowbray chce wypożyczyć z Liverpoolu 18-letniego ofensywnego pomocnika Ryana Kenta – donosi „Liverpool Echo”.

Według najnowszych informacji napływających do nas z Wysp Brytyjskich niezwykle utalentowany zawodnik miałby w drużynie The Sky Blues zastąpić Jamesa Maddisona, który przez kilka najbliższych miesięcy będzie pauzował ze względu na kontuzję kostki.

W poprzednim sezonie reprezentant angielskich młodzieżówek był podstawowym elementem w układance szkoleniowca rezerw The Reds. Jego dobra forma przełożyła się na wyjazd z pierwszym zespołem na przedsezonowe tournee po Azji oraz Australii.

Tuż przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek do klubu wpłynęło kilka ofert z drużyn grających na co dzień w Sky-Bet Championship za urodzonego w Odlham Ryana Kenta, ale ostatecznie przedstawiciele Liverpoolu nie zdecydowali się na czasowy rozbrat z młodym Anglikiem.

18-letni pomocnik przeniósł się do Akademii Liverpoolu w wieku siedmiu lat. Co warte zaznaczenia, trenerzy ekipy z czerwonej części Merseyside uważają go za piłkarza, który ma największe szansę na grę w pierwszej drużynie w najbliższym czasie.