Chelsea rozbiła Arsenal w finale Ligi Europy

Chelsea rozbiła Arsenal 4:1 (0:0) w środowym finale Ligi Europy, który odbył się w Baku.

Na Stadionie Olimpijskim w stolicy Azerbejdżanu obie drużyny z Londynu do przerwy nie stworzyły zbyt wielu okazji. Najbliżej gola był Granit Xhaka, ale potężne uderzenie z dystansu Szwajcara otarło się o poprzeczkę.

Sześć minut po zmianie stron wynik otworzył efektownym strzałem głową Olivier Giroud. Francuzowi precyzyjnie dośrodkował w pole karne Brazylijczyk z włoskim paszportem Emerson.

Dziesięć minut później Petra Cecha pokonał płaskim strzałem w długi róg Hiszpan Pedro, a po czterech kolejnych minutach podwyższył z rzutu karnego Eden Hazard.

Na trafienie Belga szybko odpowiedział rezerwowy Alex Iwobi, który popisał się fantastycznym uderzeniem zza linii pola karnego, ale riposta „The Blues” była równie imponująca. Giroud technicznie wrzucił piłkę do wbiegającego w pole karne Hazarda i Belg strzałem z kilku metrów po raz drugi zaskoczył Cecha, pieczętując jak się później okazało prestiżowy sukces.

Chelsea już po raz drugi w historii triumfowała w Lidze Europy. „The Blues” po raz pierwszy wygrali w tych rozgrywkach w 2013 roku, pokonując wówczas w finale Benfikę Lizbona 2:1.

„Kanonierzy” z kolei dotkliwą porażką w Baku zaprzepaścili ostatnią swoją możliwość na występy w Lidze Mistrzów. Trzynastokrotni mistrzowie Anglii jesienią ponownie spróbują swoich sił w zmaganiach Ligi Europy.