Copa America: Peru w półfinale

Reprezentacja Peru pokonała Boliwię 3:1 w ćwierćfinale Copa America, które odbywa się w Chile. W półfinale piłkarze Ricardo Garecy zmierzą się z gospodarzami turnieju.

Pierwszy gol dla Peru padł w 20. minucie meczu. Dośrodkowanie Juana Vargasa z lewej strony boiska wykończył strzałem głową Paolo Guerrero. Ten sam zawodnik trzy minuty później po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Po szybkim kontrataku znalazł się w sytuacji sam na sam z Romelem Quinonezem i wykorzystał okazję.

Guerrero, który w maju przeszedł z Corinthians do Flamengo, kwadrans przed końcem meczu zaliczył hat-tricka. 31-letni napastnik wykorzystał złe podanie obrońcy rywali i pokonał bramkarza. Boliwijczycy byli w stanie strzelić jedynie gola honorowego. Rzut karny w 84. minucie gry poprawnie wykonał Marcelo Moreno.

Dla Peruwiańczyków to drugi awans do półfinału mistrzostw Ameryki Południowej. W 2011 roku kadra pod wodzą Sergio Markariana zdobyła brązowy medal.

W pozostałych do rozegrania meczach ćwierćfinałowych, Argentyna zmierzy się z Kolumbią, a Brazylia z Paragwajem. Chile z Peru w półfinale Copa America zagra we wtorek o godz. 1:30 polskiego czasu.