Copa America: Peru rozbiło Chile i zagra w finale z Brazylią

Peru rozbiło broniące trofeum Chile 3:0 (2:0) w drugim półfinałowym spotkaniu turnieju Copa America 2019, który rozgrywany jest w Brazylii.

Na Arena do Gremio w Porto Alegre wynik otworzył strzałem w długi róg Edison Flores, któremu świetnie zgrywał piłkę w polu karnym Andre Carrillo.

Siedem minut przed przerwą podwyższył płaskim uderzeniem zza linii pola karnego Yoshimar Yotun, wykorzystując nieudane wyjście z bramki golkipera rywali.

Obrońców trofeum pogrążył jeszcze w doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam Paolo Guerrero, któremu znakomicie prostopadle zagrywał w pole karne Renato Tapia.

Ekipie „La Roja” pozostanie na pocieszenie sobotni mecz o trzecie miejsce z Argentyną. „Inkowie” natomiast w niedzielę wieczorem na Maracanie w Rio de Janeiro zmierzą się w finale z Brazylią. Obie drużyny spotkały się ze sobą już w fazie grupowej i wówczas „Canarinhos” zwyciężyli aż 5:0.