Czym jest bonus powitalny i jak z niego skorzystać

Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w świecie zakładów online, czy działasz w nim od jakiegoś czasu, z pewnością wiesz, że operatorzy oferują użytkownikom różnego rodzaju bonusy. Jest to bardzo przydatna strategia przyciągania dużej liczby graczy. Jednak być może nigdy nie zapoznałeś się ze szczegółami każdego bonusu i nigdy nie wykorzystałeś w pełni bonusu powitalnego. Czym, jakie jego są rodzaje i jak można z niego korzystać? Czytaj.

Czym jest bonus powitalny?

Z pewnością spotkałeś się z terminem bonus powitalny w Internecie. Ale co to właściwie jest? Jest to rodzaj bonusu, którego używają kasyna online i bukmacherzy, aby przyciągnąć nowych użytkowników, nagradzając ich za samą rejestrację. Zwykle oznacza to, że depozyt, który nowy gracz wpłaca na swoje konto, zostaje do pewnego stopnia pomnożony.

Jak szukać bonusów?

Bonusy powitalne nie są trudne do znalezienia. Niektórzy operatorzy, którzy oferują bonusy za rejestrację, mogą pojawiać się jako reklamy. Z drugiej strony możesz również poszukać wyspecjalizowanych stron internetowych, które zawierają listę różnych kasyn online i bukmacherów oraz oferują kody promocyjne na bonusy powitalne, takie jak STS zakłady bukmacherskie. Przeczytaj kilka recenzji, aby znaleźć dostawcę, którego polubisz.

Jak działają bonusy powitalne?

Jeśli zastanawiasz się, jak to działa, jest to raczej proste. Zobaczysz kasyno lub bukmachera, którego nadal nie jesteś członkiem i który oferuje pokaźny bonus powitalny. Jeśli zdecydujesz się dołączyć, musisz założyć u nich konto i wpłacić pewną sumę pieniędzy na swoje konto. Jeśli spełnisz wszystkie stawiane przez nich warunki, Twój depozyt zostanie podwojony lub nawet pomnożony wielokrotnie.

Na co zwrócić uwagę?

Aby upewnić się, że w pełni wykorzystujesz bonus powitalny, jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Zajrzyj do warunków promocji

Po pierwsze, musisz poznać i zrozumieć wszystkie wymagania, które musisz spełnić, aby kwalifikować się do premii. Oznacza to, że musisz uważnie przeczytać regulamin. Zobaczysz tam klauzule, takie jak ta, która mówi, że musisz zarejestrować się u nich po raz pierwszy, aby móc otrzymać bonus za rejestrację. Ponadto istnieją pewne wymagania dotyczące zakładów. Na przykład, być może będziesz musiał postawić lub obrócić sumą bonusu powitalnego określoną liczbę razy, aby odebrać wygraną. Warunki różnią się w zależności od wybranego operatora. Zazwyczaj będą one wymieniona jako 1x kwota premii, 10x kwota premii lub brak wymogu co do sumy.

Zobacz, jakie są minimalne szanse

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są minimalne szanse. Czasami operatorzy decydują o najniższych akceptowalnych kursach, na które musisz postawić, aby móc skorzystać z bonusu powitalnego. Twoje zakłady muszą mieć kursy wyższe niż minimalne ustalone przez operatora. Mogą oni nie mieć wymagań  lub na przykład 1/1 czy 2/5.

Sprawdź okres ważności

Na koniec należy również sprawdzić okres ważności. Twój bonus powitalny może być ograniczony czasowo, oznacza to, że musisz go wykorzystać do określonej daty. Jeśli nie spełnisz tego wymogu, możesz stracić swoje wygrane.

Jakie rodzaje bonusów powitalnych istnieją?

Warto zrozumieć również, jakie rodzaje bonusów powitalnych istnieją. Oto, czego możesz się spodziewać:

Darmowy zakład

Jeśli otrzymasz sumę pieniędzy, którą możesz wykorzystać do postawienia zakładu, jest to darmowy zakład. Jeśli wygrasz, Twoja wygrana należy do Ciebie, ale pierwotna kwota, którą otrzymałeś, wraca do operatora. Na przykład, jeśli otrzymasz 10 € i wygrasz 30 €, twoja realna wygrana wyniesie 20 €, ponieważ strona pobierze 10 € z powrotem. Przeczytaj uważnie regulamin korzystania z tego typu zakładów.

Zakład bez ryzyka

Istnieje również zakład bez ryzyka. Zasadniczo, jeśli Twój zakład jest prawidłowy, otrzymujesz wszystkie pieniądze; jeśli jest niepoprawny, możesz zatrzymać postawione pieniądze. Na przykład, stawiasz 20 €, jeśli wygrasz z kursem 3,00, otrzymasz 60 €. Jeśli przegrasz, nadal masz swoje 20 €.

Darmowy zakład bez depozytu

Możesz także znaleźć darmowe zakłady bez depozytu, które wymagają jedynie założenia konta. Nie musisz w to wkładać żadnych własnych pieniędzy. Możesz otrzymać 10 € na zakład i wygrać 20 € jeśli masz rację lub nic, jeśli się mylisz.

Teraz, gdy wiesz więcej o bonusach powitalnych, na co czekasz? Odbierz swoje!