Dietmar Hamann: Transfer Firmino to sygnał, że Liverpool chce wrócić do czołówki

Były piłkarz Liverpoolu, Dietmar Hamann przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż jego zdaniem The Reds zrobili świetny interes sprowadzając do siebie 23-letniego brazylijskiego pomocnika, Roberto Firmino.

Reprezentant Canarinhos, który obecnie walczy na chilijskich boiskach o końcowy triumf w Copa America, jest piątym letnim wzmocnieniem ekipy z czerwonej części Merseyside. Wcześniej klub z miasta Beatlesów zasilili James Milner, Danny Ings, Joe Gomez oraz Adam Bogdan.

– Transfer Roberto Firmino to jasny sygnał, że Liverpool chce wrócić do czołówki – stwierdził Dietmar Hamann, cytowany przez “Liverpool Echo”. – Miałem okazję oglądać go w kilku meczach Bundesligi i muszę powiedzieć, że jestem pod sporym wrażeniem jego umiejętności – kontynuował.

– On jest w stu procentach przygotowany do gry w Anglii. Wyróżniają go nie tylko wysokie umiejętności, ale także mentalność i siła fizyczna. Dzięki temu będzie on realnym wzmocnieniem dla Liverpoolu – zaznaczył.

W ostatnim sezonie ligowym były piłkarz TSG 1899 Hoffenheim rozegrał we wszystkich możliwych rozgrywkach 36 meczów, w których strzelił dziesięć bramek oraz zanotował dwanaście asyst.