Ekstraklasa: Dwóch wychowanków na dłużej w Legii

Legia Warszawa poinformowała za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, że swoje kontrakty z klubem przedłużyli Jakub Szumski oraz Michał Suchanek.

Obaj zawodnicy są wychowankami stołecznego zespołu. Podpisując nowe umowy związali się z „Wojskowymi” do 31 grudnia 2018 roku.

Szumski wrócił do warszawskiego zespołu przed obecnym sezonem. Wcześniej przez trzy lata występował w Piaście Gliwice, gdzie zadebiutował na boiskach Ekstraklasy.

– Gdy trafiłem do Legii latem, moim celem było odbudowanie się fizycznie i sportowo. Później chciałem przekonać trenerów do swoich umiejętności i cieszę się, że zostałem obdarzony zaufaniem. Dla mnie ten moment to bodziec do dalszej pracy. Ktoś docenił to, co udało mi się zrobić przez pierwsze pół roku, ale dla mnie niewiele się zmienia – muszę dalej robić swoje, bo moje ambicje nie są jeszcze zaspokojone. Wierzę, że z przedłużonym kontraktem i dobrą formą fizyczną będę mógł stanąć do walki o pierwszy skład – powiedział 23-letni bramkarz.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że klub mi zaufał i podpisałem kolejną umowę. To motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy. Postaram się udowodnić, że było warto. Moim celem jest zagranie w pierwszej drużynie. Chcę stać się wychowankiem, który potrafi wnieść jakość do pierwszego zespołu i jest w stanie rywalizować jak równy z równym z innymi piłkarzami w drużynie – dodał Michał Suchanek.