Ekstraklasa: Wisła Kraków przegrała w Łęcznej

Wisła Kraków przegrała na wyjeździe w ostatnim meczu 8. kolejki Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna 0:1 (0:1). Dla Białej Gwiazdy jest to pierwsza porażka w bieżących rozgrywkach.

Dzięki wygranej gospodarze poniedziałkowego starcia zrównali się punktami z podopiecznymi Kazimierza Moskala. Zielono-Czarni po ośmiu rozegranych spotkaniach plasują się na dwunastym miejscu w ligowej tabeli.

Natomiast ekipa trzynastokrotnego mistrza Polski zajmuje jedenastą lokatę z dziesięcioma „oczkami” na swoim koncie. Do liderującego na chwilę obecną Piasta Gliwice Wiślacy tracą już osiem punktów.

* * * * * *
Tak padała bramka:

1:0 Bonin
Górnik Łęczna na prowadzenie wyszedł w 23. minucie meczu i utrzymał już je do końca rywalizacji. Fatalne podanie do tyłu Tomasza Cywki przejął Jakub Świerczok, następnie wyłożył piłkę Grzegorzowi Boninowi, który bez problemów wpakował futbolówkę do siatki Radosława Cierzniaka.

Zawodnik meczu: Rodić
Najlepszym graczem tego spotkania był bez wątpienia Silvio Rodić, który w drugiej połowie broniąc rzut karny, wykonany przez Rafaela Crivellaro, zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Ciekawostka meczu: Wisła Kraków nie przegrała dziesięciu ostatnich spotkań z Górnikiem Łęczna. Co warte zaznaczenia, obecny opiekun gospodarzy Jurij Szatałow mierzył się z Białą Gwiazdą jak do tej pory siedem razy, ani jednego meczu nie wygrał.