el. Euro 2016: Irlandia pokonała Niemców

W czwartkowym meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy w grupie D Irlandia po golu Shane’a Longa z 70. minuty pokonała 1:0 Niemców. O tym, kto awansuje na Euro z naszej grupy, dowiemy się po niedzielnych spotkaniach.

Selekcjoner Irlandczyków, O’Neill przed tym pojedynkiem miał spore kłopoty kadrowe. Nie wyzdrowiał Seamus Coleman, na boisku zabrakło również Ciarana Clarka i pauzujących za kartki Jamesa McCleana oraz Glenna Whelana, nie zagrał także podstawowy stoper Marc Wilson.

Opiekun Die Nationalelf, Joachim Loew w porównaniu do wrześniowej kadry dokonał tylko jednej roszady – za Rona-Roberta Zielera powołał Bernda Leno i mógł skorzystać z Marco Reusa, który w ostatnim czasie często zmagał się z kontuzjami. Jednakże Niemcom – kadrowo mocniejszym – nie udało się wygrać tego pojedynku, chociaż do 69. minuty bezbramkowo remisowali.

Podopieczni „Jogiego” przystępowali do tego meczu po zwycięstwie ze Szkocją. W Glasgow mistrzowie świata wygrali 3:2, a bohaterem został Thomas Mueller, który zdobył dwie bramki. Natomiast gospodarze wygrali 1:0 z Gruzją po golu Jonathana Waltersa.