El. LE: Aberdeen przegrał w Kazachstanie

Kairat Ałmaty pokonał na własnym stadionie Aberdeen 2:1 w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Europy. Rewanż rozegrany zostanie za tydzień na Pittodrie Stadium.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 13. minucie meczu. Na listę strzelców wpisał się Michaił Bakajew. Osiem minut później drugą bramkę dla drużyny prowadzonej przez Vladimira Weissa zdobył Bauyrzhan Islamkhan. W 69. minucie gry, gościom udało się zmniejszyć rozmiary porażki. Bramkarza rywali pokonał Kenny Mclean.

Kairat zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli ligi kazachstańskiej. Ma tyle samo punktów co Aktobe i jeden punkt przewagi nad Astaną.

Aberdeen nie rozpoczęło jeszcze sezonu w lidze szkockiej. W pierwszej kolejce Scottish Premier League zawodnicy Dereka McInnesa zmierzą się z Dundee United. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę.