El. LE: Lech Poznań awansował do fazy grupowej

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Videoton FC 1:0 (0:0) w rewanżowym spotkaniu IV rundy eliminacji do Ligi Europy. Bramkę dla Kolejorza zdobył Tomasz Kędziora.

Po pierwszym meczu, w którym Lech pokonał Węgrów 3:0, awans do fazy grupowej był niemal przesądzony. Poznaniacy spokojnie rozpoczęli rewanżowe spotkanie i cierpliwie czekali na gola, który dopełnił formalności.

W 57. minucie bramkarz Videotonu Branislav Danilović minął się z piłką, która spadła prosto pod nogi Tomasza Kędziory. Ten z wielkim spokojem wykorzystał okazję i posłał piłkę do siatki.

Losowanie fazy grupowej Ligi Europy odbędzie się 28 sierpnia o 13:00. Klub z Poznania wrócił do rozgrywek po czteroletniej przerwie, kiedy w 2011 odpadł w 1/16 ze Sportingiem Braga.