El. LM: Awans drużyny Cibickiego

Malmo FF, w którym występuje Paweł Cibicki pokonało na wyjeździe Żalgiris Wilno 1:0 w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis, dzięki czemu szwedzki zespół wywalczył awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Jedynego gola dla gości strzelił Anton Tinnerholm w 55. minucie spotkania. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. W 79. minucie gry, za drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został Samir Kerla. Cibicki cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

W następnej rundzie eliminacji Malmo zmierzy się z Salzburgiem. Pierwszy mecz odbędzie się 28 lipca w Austrii, a rewanż rozegrany zostanie 4 sierpnia.

We wtorek odbyło się jeszcze osiem meczów drugiej rundy eliminacji do Champions League. Awans wywalczyły również HJK Helsinki, APOEL Nikozja, FC Midtjylland, Milsami Orgiejów, Molde, Partizan Belgrad, Maccabi Tel Awiw i Skenderbeu Korcza.