El. MŚ 2018: Awans Gabonu po konkursie rzutów karnych

Reprezentacja Gabonu wygrała z Mozambikiem w spotkaniu rewanżowym drugiej rundy eliminacji do mistrzostw świata 2018. Podopieczni Jorge Costy okazali się lepsi w serii rzutów karnych.

„Czarne Pantery” dość szybko odrobiły stratę z pierwszego meczu. Już w drugiej minucie gry na listę strzelców wpisał się Malick Evouna, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Jednobramkowa przewaga Gabończyków utrzymała się do zakończenia regulaminowego czasu gry. Końcowego rozstrzygnięcia nie przyniosła również dogrywka, więc o awansie zadecydowały rzuty karne. W konkursie „jedenastek” lepiej poradzili sobie podopieczni Jorge Costy, którzy wygrali 4:3.

W innym eliminacyjnym spotkaniu Botswana pokonała przed własną publicznością reprezentację Mali. Bramki dla miejscowych strzelali Tapiwa Gadibolae oraz Joel Mogorosi, z kolei jedyne trafienie dla „Orłów” zaliczył Samba Sow.

Rewanż pomiędzy tymi zespołami zostanie rozegrany 17 listopada w Bamako.